Kooliealised lapsed ja kehaline aktiivsus

Hoidke oma kooli vanema keha ja aju terve, kui teil on palju füüsilisi tegevusi.

Kas teie laps käib, mängib ja liigub vähemalt 60 minutit päevas? Kooliealistele lastele on kehaline tegevus (ja peaks olema) lõbus, kuid need on samuti olulised. Seda vanust vajavad lapsed vajavad mõõduka kuni jõulise aktiivsuse igapäevast tundi, et nad sobiksid ja tervislikud. Aeg tuleks jagada aeroobsete , lihaste tugevdamise ja luukoe tugevdamise vahel.

Lühike 10- või 15-minutilise purunemiskõrguse arv on selle igapäevase tasakaalu suunas, seega veenduge, et teie lapsel oleks palju võimalusi füüsiliseks tegevuseks enne kooli, selle ajal ja pärast seda.

Füüsiline tegevus koolis

Akadeemikud on tähtsad, kuid on ka aega sobivuse leidmiseks. Kui lastel on võimalus käia ja mängida enne kooli ja süvenemist, keskenduvad nad rohkem ja vähenevad klassi ajal vähem. Ajuületused aitavad ka. Füüsiline haridus (PE) annab teise võimaluse koolipäeval liikuda. See avab ka lastele uue spordi ja mängude ning tutvustab olulisi terviseharjumusi.

Kuid mitte iga laps ei saa piisavalt süvendit ega PE aega:

Tervise- ja kehahoolitsuste ühendus soovitab muuhulgas rühmade algkooli vähemalt 150 minutit nädalas, see tähendab keskmiselt 30 minutit päevas.

Ühing kutsub ka koole üles igapäevaselt kavandama vähemalt ühe 20-minutilise puhkeperioodi. Kui teie lapse kool ei vasta nendele eesmärkidele, paluge direktoril või kooliametil kaaluda muutusi. Ja otsige võimalusi, kuidas aidata teie last aktiivselt väljaspool kooli tundi.

Koolieelne füüsiline tegevus: noorteportaal

Varasema algkooli vanuse järgi on 6 või 7-l enamal lapsel füüsiline koordineerimine ja tähelepanelikkus, samuti võime mõista eeskirju, mida neil on vaja organiseeritud sporti mängida.

Mõni aasta hiljem - vanuses 10-12 aastat - saavad meeskonnakonkurentsi täiendava survega hakkama saada.

Võite aidata teie lapsel saada spordi- ja täiendõppe kaudu piisavalt igapäevast tegevust, kui need vastavad teie ajakavale ja eelarvele. Otsige klasside ja meelelahutusliiga, mis rõhutavad fitnessi, oskuste loomist, ausat mängu ja ennekõike lõbusat. Küsige oma lapsel, millist sporti ta on huvitatud, ja andke talle võimalus proovida erinevaid tegevusi. (See tähendab, et lasta tal lõpetada, kui ta avastab, et tegevus ei ole tema jaoks.) Mõlemad võivad olla üllatunud, mida ta on hea ja armastab teha!

Kui teie laps kasutab meeskonnatööd, proovige:

Kui teie laps eelistab individuaalset tegevust, kaaluge:

Koolieelne füüsiline tegevus: kodus

Andke lastele sama palju aega ja ruumi, kui soovite. Julgustada palju erinevaid füüsilisi tegevusi. Segamine see aitab hoida lapsi igavaks ning aitab ka paljude lihasgruppide tööd.

Rõhutage lõbu ja liikumist (mitte konkurentsi või "must"). Proovige neid pere fitness ideid, mis on lihtsad ja kättesaadavad paljudele lastele ja täiskasvanutele:

Allikad

SHAPE America - tervise- ja kehaskoolide ühing ning tervislike laste jaoks mõeldud hääled. 2016 Rahvaarvu vorm: kehalise kasvatuse seis USAs , aprill 2016.